Otevírací doba

Pondělí
08.00 – 16.00
Úterý
08.0016.00
Středa
08.0016.00
Čtvrtek
08.0016.00
Pátek
08.0016.00




Kontakty

Obecní knihovna a infocentrum
Stachy 79  
384 73 Stachy

Telefon: +420 388 428 043
Mobil:    +420 728 206 477

PŘIPOJENÁ INFOCENTRA

Vystoupení pěveckých sborů Lichtstrom z Rudertingu a místních Black Ladies v obecním sále Stachy. 🎤 Akce proběhne v Obecním sálu Stachy. Všichni jste srdečně zváni.
Výlet Po stopách krále Šumavy s odborným výkladem pana Jana Voldřicha.
Vyražte s dětmi ven a pojďte si s námi užít mnoho zábavy do parku. Na děti čeká krásný zajímavý program. Budeme se moc těšit! :)
5. 5. 2023 v 18:00 Obecní sál Obec Stachy Jan Voldřich "Sýkora" představuje svou knihu Osudy ze šumavských chalup Součástí přednášky je dokumentární film Radka Nakládala a  Jana Voldřicha "Sýkory" Po stopách krále Šumavy
12. 5. 2023 v 17:00 proběhne v obecním sálu křest knihy o Ranklu Seppovi.
Další ročník ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ proběne ve dnech 10. 5. - 12. 5. v obecní knihovně. V letošním roce se zaměřením na prevenci rakoviny plic – nekouření) se budou nabízet žluté kytičky se světle modrou stužkou za dobrovolný příspěvek v minimální výši 20 Kč.
Již podruhé má naše knihovna možnost se zapojit do projektu RECYKLUJ MOBIL. Zájemci mohou odevzdat své staré nefunkční mobilní zařízení (telefon, tablet, čtečky e-knih...) v obecní knihově. Sběrná a osvětová kampaň tentokráte pod názvem „Recykluj mobil“ proběhne od 2.5. do 5.6.2023 (u nás již nyní😉)a kampaní podpoříme našeho dlouhodobého partnera Jedličkův ústav a školy věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu. V minulých dvou letech se sběrné kampaně zúčastnilo přes 250 knihoven s výsledným sběrem 7 700 mobilních telefonů a díky tomu finančním příspěvkem pro Jedličkův ústav v částce 77 700 korun.
Pochlubte se svým dětským knižním hrdinou, napište nám Ať už to je Oliver Twist, Vinnetou nebo Hermiona. Knižního hrdinu svého dětství máme každý z nás. Tolikrát jsme se na něj obraceli ve svých myšlenkách a přemýšleli, jakby se asi zachoval a jak by nám poradil, když jsme si sami nevěděli rady. Taky jste to tak měli, a nebo dokonce stále máte? Jaký je váš knižní hrdina? Dejte nám vědět do redakce Deníku, vyfoťte se s knihou svého dětství a příspěvek pošlete na adresu:hrdina@denik.cz do 29. března. Napište nám o svém dětském knižním hrdinovi. Připravujeme speciální vydání o čtení a knihách, ve kterém své příspěvky najdete. Pochlubte se svým dětským knižním hrdinou, napište nám Ať už to je Oliver Twist, Vinnetou nebo Hermiona. Knižního hrdinu svého dětství máme každý z nás. Tolikrát jsme se na něj obraceli ve svých myšlenkách a přemýšleli, jakby se asi zachoval a jak by nám poradil, když jsme si sami nevěděli rady. Taky jste to tak měli, a nebo dokonce stále máte? Jaký je váš knižní hrdina? Dejte nám vědět do redakce Deníku, vyfoťte se s knihou svého dětství a příspěvek pošlete na adresu:hrdina@denik.cz do 29. března. Napište nám o svém dětském knižním hrdinovi. Připravujeme speciální vydání o čtení a knihách, ve kterém své příspěvky najdete. Pochlubte se svým dětským knižním hrdinou, napište nám Ať už to je Oliver Twist, Vinnetou nebo Hermiona. Knižního hrdinu svého dětství máme každý z nás. Tolikrát jsme se na něj obraceli ve svých myšlenkách a přemýšleli, jakby se asi zachoval a jak by nám poradil, když jsme si sami nevěděli rady. Taky jste to tak měli, a nebo dokonce stále máte? Jaký je váš knižní hrdina? Dejte nám vědět do redakce Deníku, vyfoťte se s knihou svého dětství a příspěvek pošlete na adresu:hrdina@denik.cz do 29. března. Napište nám o svém dětském knižním hrdinovi. Připravujeme speciální vydání o čtení a knihách, ve kterém své příspěvky najdete. Pochlubte se svým dětským knižním hrdinou, napište nám Ať už to je Oliver Twist, Vinnetou nebo Hermiona. Knižního hrdinu svého dětství máme každý z nás. Tolikrát jsme se na něj obraceli ve svých myšlenkách a přemýšleli, jakby se asi zachoval a jak by nám poradil, když jsme si sami nevěděli rady. Taky jste to tak měli, a nebo dokonce stále máte? Jaký je váš knižní hrdina? Dejte nám vědět do redakce Deníku, vyfoťte se s knihou svého dětství a příspěvek pošlete na adresu:hrdina@denik.cz do 29. března. Napište nám o svém dětském knižním hrdinovi. Připravujeme speciální vydání o čtení a knihách, ve kterém své příspěvky najdete.

Zveme Vás na tyto akce:

29.09.23 , 19:00Stachy a okolí - Obecní sál Stachy
Sound ot musicals
Vystoupení pěveckých sborů Lichtstrom z Rudertingu a místních Black Ladies v obecním sále Stachy. 🎤
(Zapsal: IC Stachy, 19.09.23)